Stroj za zatvaranje zatvarača za punjenje gelom za farmaceutsku štrcaljku
  • Zapremina štrcaljke (ml): 0,5-50
  • Volumen punjenja (ml): 0-50
  • Točnost punjenja: ≤±0,3%
  • Brzina (kom/min): 15-20
  • Brzina (kom/sat): 900-1200
  • Ukupna snaga (Kw): 2.5
  • Komprimirani zrak: 0,55-0,75 Mpa 20L/S
  • Ukupna dimenzija (mm) (D*Š*V): 1450*800*1800
  • Težina osnovnog stroja (kg): 650

Što se tiče stroja za punjenje i zatvaranje zatvarača, linija za sekundarno pakiranje sastoji se od integriranog stroja prikladnog za umetanje klipa unutar cijevi šprice i za označavanje štrcaljke.

Prethodno napunjene štrcaljke se pune u rasutom stanju u vibrirajuću zdjelu, a zatim usmjeravaju u linearni žlijeb za hranjenje do središnjeg vrtuljka stroja.

Na zahtjev, stroj se može opremiti automatskim sustavom za uklanjanje bačvi štrcaljki iz gnijezda i njihovo ubacivanje u linearni žlijeb za hranjenje za daljnji prijenos na središnji transportni zvjezdasti kotač.

Umetanje šipke klipa, kao i operacija podizanja i pomicanja štrcaljki, precizno je i sigurno kako bi se izbjegla moguća oštećenja štrcaljki.

Klipna šipka također se dovodi iz vibracijske zdjele i indeksira u jedan red da bi se prenijela na središnji zvjezdasti kotač, koji omogućava zavrtanje klipne šipke.

Stroj se također može urediti za kasnije pričvršćivanje dodatne stanice za sigurnosno umetanje back-stop-a.

zatvorite slike o stroju za zatvaranje punjenja.jpg

Parametar stroja za punjenje i zatvaranje štrcaljke

PrimjenaZa punjenje otopine / obloga / viskoznog / tekućeg / gela na bazi vode u štrcaljke koje se mogu puniti i zatvoriti ih.
Volumen šprice (ml)0.5-50
Volumen punjenja (ml)0-50
Točnost punjenja≤±0,3%
Brzina (Pcs/minuta)15-50
Brzina (kom/sat)900-3000
Ukupna snaga (Kw)2.5
Komprimirani zrak0,55-0,75 Mpa 20L/S
Ukupna dimenzija (mm)
(D*Š*V)
1450*800*1800
Težina osnovnog stroja (kg)650
PakiranjeSlučaj od šperploče

izgled stroja za zatvaranje punjenja.jpg

zatvarač za punjenje štrcaljke.jpg

Karakteristike izvedbe:

1. Rad sučelja čovjek-stroj, PLC kontrolni sustav, bez cijevi, bez punjenja/bez zatvaranja.

2. Punjenje servo sustava, volumen punjenja i brzina mogu se postaviti na sučelju čovjek-stroj.

3. Posebno dizajnirano za materijale kao što su gelovi, tijelo pumpe izrađeno je od uvezenog keramičkog materijala, s visokom točnošću punjenja i dugim vijekom trajanja.

4. Proizvodna linija može biti opremljena potpuno automatskom opremom za sastavljanje kao što su 3-dijelni i 4-dijelni setovi gel cijevi. Proizvodna linija ima modularni dizajn, a pojedinačni strojevi mogu se proizvoditi automatski.

5. Glavne električne komponente ovog stroja su sve poznate strane marke.

6. Cijelo kućište stroja izrađeno je od nehrđajućeg čelika 304, koji se lako čisti i zadovoljava GMP zahtjeve.

Što su šprice za punjenje i brtvljenje?

Štrcaljka je jednostavna klipna pumpa koja se sastoji od klipa (iako je u modernim štrcaljkama zapravo klip) koji čvrsto pristaje unutar cilindrične cijevi koja se naziva bačva. Klip se može linearno povlačiti i gurati duž unutrašnjosti cijevi, omogućujući štrcaljka za uzimanje i izbacivanje tekućine ili plina kroz ispusni otvor na prednjem (otvorenom) kraju cijevi. Otvoreni kraj štrcaljke može biti opremljen potkožnom iglom, mlaznicom ili cijevi za usmjeravanje protoka u i iz cijevi. Šprice se često koriste u kliničkoj medicini za davanje injekcija, ubacivanje intravenske terapije u krvotok, nanošenje spojeva kao što su ljepilo ili lubrikant i izvlačenje/mjerenje tekućina.

Napunjene štrcaljke prisutne su desetljećima, ali posljednjih godina postaju sve privlačniji izbor za medicinske stručnjake jer su jednostavne za upotrebu i pomažu u uklanjanju pogrešaka u doziranju (u usporedbi s tradicionalnim bočicama).

Sektori na tržištu štrcaljki i igala uključuju jednokratne i sigurnosne šprice, injekcijske olovke, injektore bez igle, inzulinske pumpe i specijalne igle. Hipodermijske štrcaljke koriste se s hipodermijskim iglama za ubrizgavanje tekućine ili plinova u tjelesna tkiva ili za uklanjanje iz tijela. Ubrizgavanje zraka u krvnu žilu je opasno jer može izazvati zračnu emboliju; sprječavanje embolije uklanjanjem zraka iz štrcaljke jedan je od razloga poznate slike držanja potkožne štrcaljke usmjerene prema gore, lupkanja po njoj i izbacivanja male količine tekućine prije injekcije u krvotok.

Cijev štrcaljke izrađena je od plastike ili stakla, obično ima graduirane oznake koje označavaju volumen tekućine u štrcaljki i gotovo je uvijek prozirna. Staklene štrcaljke mogu se sterilizirati u autoklavu. Plastične štrcaljke mogu biti dvodijelne ili trodijelne. Trodijelna štrcaljka sadrži plastični klip/klip s gumenim vrhom za stvaranje brtve između klipa i cijevi, pri čemu je proizvedena dvodijelna štrcaljka za savršeno pristajanje između plastičnog klipa i cijevi kako bi se stvorila brtva bez potrebe za posebnim klipom od sintetičke gume. Dvodijelne štrcaljke tradicionalno se koriste u europskim zemljama kako bi se spriječilo uvođenje dodatnih materijala kao što je silikonsko ulje potrebno za podmazivanje trodijelnih klipova. Većina modernih medicinskih štrcaljki su plastične jer su dovoljno jeftine da ih se odloži nakon samo jedne uporabe, smanjujući opasnost od širenja bolesti koje se prenose krvlju. Ponovna uporaba igala i šprica uzrokovala je širenje bolesti, posebice HIV-a i hepatitisa, među intravenskim ovisnicima. Dijabetičari također često ponovno koriste štrcaljke, jer mogu proći kroz nekoliko injekcija dnevno s više injekcija inzulina, što mnogima postaje problem dostupnosti. Iako štrcaljku i iglu koristi samo jedna osoba, ova praksa još uvijek nije sigurna jer može unijeti bakterije s kože u krvotok i uzrokovati ozbiljne i ponekad smrtonosne infekcije. U medicinskim ustanovama igle i štrcaljke za jednokratnu upotrebu učinkovito smanjuju rizik od unakrsne kontaminacije.

Medicinske štrcaljke se ponekad koriste bez igle za oralnu primjenu tekućih lijekova maloj djeci ili životinjama, ili mlijeka malim mladim životinjama, jer se doza može točno izmjeriti i lakše je uprskati lijek u usta subjekta umjesto nagovarati subjekta. piti iz mjerne žlice.